Filmy hotel, strzelanina

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje hotel, strzelanina. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czasy II wojny światowej. Owdowiały, angielski detektyw Christopher Foyle z zapamiętaniem ściga przestępców, którym wydaje się, że w czasach wojny będzie im łatwiej łamać prawo i popełniać różnorakie zbrodnie.
USA, lata trzydzieste, czasy prohibicji. Do terroryzowanego przez dwa gangi miasteczka w Teksasie przybywa John Smith (Bruce Willis). Początkowo zamierza zatrzymać się w Jerycho tylko jeden dzień, kiedy jednak gangsterzy demolują mu samochód postanawia zostać tu na dłużej. Jako zawodowy rewolwerowiec proponuje swoje usługi raz jednej, raz drugiej bandzie. Chce doprowadzić do wzajemnego wyniszczenia się gangów.

Cel

6,3
W rolach głównych para mięśniaków, którzy dadzą radę wszelkim przeciwnikom: Don "The Dragon" Wilson i Olivier Gruner. W Celu grają policyjnych detektywów z Los Angeles, chroniących świadka brutalnego morderstwa – atrakcyjną call girl. Dziewczyna jest celem – pragnie ją zlikwidować armia zawodowych zabójców z mafii. Detektywi mają utrudnione zadanie, bowiem w ich szeregach czai się skorumpowany zdrajca.


Życie wielkiego miasta, kariery wielkich gangsterów, prohibicja i pokątny handel alkoholem. Oto tło dla wielkiego fresku Sergio Leone, filmu Dawno temu w Ameryce. Prawdziwa opowieść o dorastaniu i życiu wśród nowojorskiej mafii, pełna przemocy i brutalności, lecz niepozbawiona elementów radosnych czy wręcz komicznych. Historia wielkiej przyjaźni, wielkiej miłości i wielkiej zdrady.
Gary Cooper został laureatem Oscara za rolę w klasycznej opowieści o stróżu prawa, który samotnie broni tchórzliwych mieszkańców miasteczka przed bandą szukających zemsty kryminalistów. W największym rewolwerowym pojedynku w dziejach kina Gary Cooper walczy nie tylko o miasto, ale i o świeżo poślubioną żonę, graną przez Grace Kelly. W filmie występuje również jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów Hollywood: Lloyd Bridges. „W samo południe” zapisuje się też w pamięci dzięki pierwszej głównej roli Grace Kelly – pięknej aktorki, która wkrótce przeszła do legendy kina. Film zdobył w sumie cztery Oscary, w tym za montaż, muzykę i piosenkę.
Ameryka lat 30. Michael Sullivan (Tom Hanks) jest zawodowym zabójcą pracującym na zlecenie irlandzkiego gangu, którego szefem jest John Rooney (Paul Newman). Pewnej nocy jego syn Michael junior staje się świadkiem popełnionej przez ojca zbrodni. Wkrótce potem z rąk zabójców ginie żona Sullivana i jego drugi syn - Peter. Zrozpaczony ojciec prosi o pomoc Franka Nitti (Stanley Tucci), prawą rękę Ala Capone. Gdy ten mu odmawia, Sullivan postanawia pojechać z synem do miasteczka Zatracenie, w którym mieszka ciotka chłopca. Nie wie jednak, że Nitti wysłał w ślad za nim bezwzględnego mordercę Maguire′a (Jude Law).

Gorączka

8,2
Los Angeles, godziny popołudniowe. Opancerzona ciężarówka, przewożąca cenne obligacje, nagle zostaje uderzona przez potężnego tira. Za kółkiem siedzi jeden z członków bandy, która postanowiła okraść ciężarówkę. Grupą dowodzi doświadczony złodziej, Neil McCauley. Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Do czasu, gdy jeden z rabusiów zabija trójkę policjantów. Wtedy sprawa przechodzi w ręce ambitnego, ale mającego kłopoty w życiu osobistym Vincenta Hanny, który z czasem zaczyna podziwiać metody McCauleya. Neil nie ma podobne odczucia co do doświadczonego policjanta. Ich pojedynek wydaje się nieunikniony…
Płatny morderca, Chev Chelios, dowiaduje się, że po jego ciele krąży trucizna, która zabije go w momencie, gdy tempo bicia serca spadnie do pewnego poziomu. Teraz chce powziąć zemstę na ludziach, którzy zainfekowali jego krew trucizną.
Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u. Serial o jego przygodach kręcono ponad 10 lat. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968–1989. Łącznie ukazało się 146 tekstów. Intencją pomysłodawców (funkcjonariuszy MO) było przybliżenie w propagandowej formule kulis pracy milicjantów. Nic dziwnego więc, że serial „07 zgłoś się” był postrzegany jako odgórne zamówienie partii mające służyć poprawie wizerunku milicji w społeczeństwie. Twórcy serialu zaprzeczali, podkreślając jednocześnie, że tytułowy bohater nie należy do partii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…